Victoria Rose Martin

Kenetlenmiş Çaresizliğin Masumiyeti ya da Kenetlenmiş Masumiyetin Çaresizliği…

Victoria Rose Martin çalışmaları,  anılar ve yaşamın yansımalarından oluşuyor. Küçük yüzlerde bir zamanlar tanıdığı, kendi dahil kimlikler var. Gitmişler ama…, belki bir küçük tekne ile ayrılmışlar aramızdan..

rowinghome

rowinghome

……………………..

“Eskiz defteri ne kadar önemli bilir misiniz? Bir ilham kaynağıdır, bir zaman kapsülüdür, tüm bunları bir rulo olarak taşıyabilirsiniz yanınızda. Bir tatile gitsem yanımda sulu boyalarım ve eskiz defterim mutlaka olur. Hep yanınızda olmalı, ne zaman,  size nasıl esin kaynağı olacağını bilemezsiniz.”

……………………..

“Heykelsi formlarım, düşük ısıda pişmiş el yapımı kil kütlelerdir. Kelimelerin basıldığı, sıraltı ya da sırlı teknikler ile üretilmişlerdir. Benim yaşam hikayemi bu yüzlerde okuyabilirsiniz.”

whenithink

whenithink

“Sanatın nasıl da kişisel bir boşalım aracı olduğu benim için gizemini koruyor. Ama  en büyük hediyesinin; aşk ve ölümün yüceliği ile ruhsal coşkunun ilişkilendirilmesindeki rolü olduğunu düşünüyorum.”

ten

ten

………………………….

Sanatçının yakın çevresinde kanserden kayıplar yaşaması, seramik heykellerinde masum bir çaresizliğin izlerini yansıtıyor…

  mindonart 2013

sisters-threelegged

sisters-threelegged