01-overview-silent-evolution-mexico-jason-decaires-taylor-sculpture

JASON de CAİRES Taylor ;  sIRADIŞI dÜNYANIN yARATICISI

Bir heykelin suya düşmesi değil , su altında varlık bulması sanattır. Su altı farklı bir yaşam alanı; heykel bunun için tasarlanmış ise bir çok artı ile çıkar karşımıza. Sürrealist olur birden , derinliği şaşırtıcı olur denizin derinliğinden. Yaşam alanımız dışındadır ve kendi yaşam alanını oluşturur. Bir süre sonra denizle bezenir, denize bürünür. Bizden kopar, değişime uğrar. Su altı heykelinin ustasından sarsıcı ve müthiş görüntüler sunuyoruz size.

24-overview-evolution-mexico-jason-decaires-taylor-sculpture

Taylor; 74 doğumlu. Çocukluğunu Malezya mercan resifleri’nde yaşamış. 98’de Londra Sanat Enstitüsü ( Heykel ) birincilikle bitirmiş . 17 yıllık dalma geçmişi ve su altı fotoğrafçılığında ödüllü sanatçı , 2006’da dünyadaki ilk su altı heykel parkını tasarlayarak kurmuştur ( Grenada  / Karayipler ) .  Son tasarımı; Meksika Cancun bölgesinde batık müzesi “MUSA” , sanatçının 486 eserini barındırıyor.

  kalfa 2013 / mindonart

61-overview-evolution-mexico-jason-decaires-taylor-sculpture 25-overview-jason-decaires-taylor-sculpture 28-overview-jason-decaires-taylor-sculpture 29-overview-jason-decaires-taylor-sculpture 41-overview-evolution-mexico-jason-decaires-taylor-sculpture 43-overview-ring-of-children-grenada-jason-decaires-taylor-sculpture