p020_0_4

Soyut olanın , somut kavram ve nesnelerden ürediği düşüncesiyle, formun farklılaştırılma becerisinin, figüratif ve organik görsel üretimlerin başarısı ile paralellik gösterdiğini söylemek yanlış olmaz.

Tamer‘in Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölünü çalışmalarında göze çarpan figüratif resimleri, ağaç gövdelerinin işlenmesindeki özgün yaklaşımı, onun doğal formu farklılaştırabilen doğal ve özgün bir dile sahip olduğunun işaretleriydi. Çalışmalarını Erasmus ile Viyana’da sürdürmeye başladığında, kısa sürede göze çarpan bir Moda Tasarımcısı olduğunda da, diğer görsel disiplin bağlantılarını terk etmedi. Moda’yı sadece giysi üzerinden sorgulamayan sanatçı, böylece çok yönlülüğü ile sanatçı kişiliğini hızla kabul görmesini sağladı.

Viyana Moda Tasarım Akademisi sonrasında, Avusturya Hükümeti’nin bursuyla ilk solo kolleksiyonunu Hollanda Kraliyetinde “Fashionclash” etkinliğinde sunma şansı yakaladı.

p020_0_8

AMMONİTES and NAUTİLOİDS ( Tamer’in yeni Koleksiyonu), Avrupa’nın en saygın defilelerinden Hollanda Kraliyeti “Fashionclash Maastricht” ve “İtalya Mittelmoda Fashion Awards Milano” gala gecelerinde sergilendi.

p020_0_2

Kendisini, “Avant/Garde ve deneysel” bir moda tasarımcısı olarak ifade eden Tamer; ayni zamanda günlük hayatta da giyilebilir tasarımlar yapıyor.

sanatçının sitesi burada

mindonart/ 2013