9marc

Marcello Barenghi

İllüstrasyon dünyasında sürekli gözüme çarpan, hatta işi biraz ileri götürürsem idolüm diyebileceğim bu sanatçıyla tanışmanızın zamanı geldi, Marcello Barenghi! Bu çizerin çizimlerinin gerçeklikle tek farkı boyutsuz olması desem abartı  bir ifade olmaz. Bu başarı şüphesiz büyük bir emeğin sonucu. Birçok tekniği harmanlayıp “gözleri yakında kör olacak” diyebileceğimiz kadar detaylı çizimlerine ortalama 4-5 saat harcıyor ancak harcadığı emeği ölçebilecek bir ölçü birimi yok.        

peperoni

autorobot

Sanatçı 1969’da Milan’da doğdu ve aynı şehirde “Umberto Boccioni” uygulamalı sanatlar okulunda eğitim aldı, ardından Polytechnic üniversitesinde Mimarlık eğitimi aldı. Ancak eğitim almadan bile etkileyici bir biçimde Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisansının kopyasını çıkarttı. Sanatı olgunlaşırken birçok sanatçıdan esinlendi. Bugünlerde ise Grafik Tasarımı ve illüstrasyonla uğraşıyor. Ayrıca illüstrasyon dışında karikatür ve yağlı boya da yapıyor.

mbbHakkında yazabileceklerim çizimlerinin gösterebileceklerinden daha az olduğu için sizi bu çizeri keşfetmeye ve çizimlerinin tadını çıkartmaya davet ediyorum.

pls tmb mbbbbb

Bu eserlerin aşama aşama çizilişini izlemek isterseniz:

Daha fazlası için

Youtube

Instagram

marcellobarenghi.com

SimayEsmek | mindonart | 2014